Home LY2KM ekspedicijos Įkelta koja į Telšių apskritį
Photo moments
20150725_131500.jpg
VMU RC
MAIN menu
VMU RC support projects
Banner
Lietuvos Flora ir Fauna
Banner
Lietuvos piliakalnių diplomas
VDU RK Sponsors
Banner
Vytauto Didžiojo Universitetas
Flag Counter
Free counters!
Įkelta koja į Telšių apskritį
Written by Petras (LY2KM)   
Sunday, 02 May 2010 15:39Oro prognozės permainingos, bet pervažiavus pusę Lietuvos tapo aišku, kad pažadas bus ištesėtas. Gavosi eilinė kelionė į Šilalę. Naujų piliakalnių čia jau nebėr. Tenka dairytis plačiau. Man reikalingi TE-23 ir  TE-43.
Stalgėnų piliakalnis aktyvuotas jau tris kartus, bet  man tada nepasisekė būti prie aparatų. Tenka pačiam...

te-23 Stalgėnų piliakalnis TE-23 iš vakarų pusės.
Užlipimas įmanomas iš vakarų arba pietvakarių pusės. Bet tenka brautis per avietyną. Gerai kad lapija dar tik pradeda žaliuoti, todel lengviau skintis kelią prie tikslo. Bet nežiūrint į tokius nepatogumus, piliakalnis aktyvuojamas ketvirtą kartą. Prieš mane čia jau pabuvojo LY4LA, LY1TR ir LY2HW.
Rytinis ir pietinis šlaitai labai statūs ir įlipti per tenai šansų jokių. Apaugęs medžiais ir krūmais. Vasarą, kai viskas sužaliuoja ant jo užropoti yra sunkoka. Kaip jau minėjau tektų brautis per avietyną.
Piliakalnio žymeklis yra paminklinis akmuo. Kažkas įdėjo darbo ir pinigų tokiai akcijai. Jeigu stulpas su metaline lenta - tai pastaroji jau seniai būtų privatizuota.
te-23-2 te-23-3
te-43-2 Čia jau Skaborų piliakalnis, TE-43. Piliakalnio seniai nebėra. Žvyro paklausa ir tarybinė melioracija paėmė viršų. Dabar čia lygi pieva. Na nebent šioks toks kauburėlis. Gerai kad koordinatės išliko archyvuose. Sutikau dvi pagyvenusias moterėles ir paklausiau apie piliakalni. Abi papurtė galvas - atseit tokio nežino. Kai pradėjau pasakot kur jis turėjo būti, atkartojo tą patį ką rašo knygose. Kaimo žmonės  su nepažystamais vengia atvirauti, net ir tokiais dalykais.
Priedo prasitarė, kad prieš kažkiek laiko kažkas jau klausinėjo kaip rasti piliakalnio vietą. Nieko nuostabaus - čia jau yra buvęs LY4LA Edvardas.
Tai pirmas mano aplankytas piliakalnis kurio jau nebėra. GPS`o pagalba stengiausi pataikyti kuo arčiau. Kiek tai pavyko - matote.
te-43-1 te-43

Tiek rodos pagrindinių įspūdžių iš pirmo apsilankymo Telšių apskrityje. Šį kartą važiavau vienas. Neštis visa įrangą iš karto - nėra lengvas pasivaikščiojimas. Link Skaborų piliakalnio teko kulniuot kokius 400m. Laimei per pievas. Neapsieita be nuotykių. Perkraustant mantą per spygliuotos vielos tvorą /ačiū dievui man to nenujaučiant/  pamečiau mobilų telefoną.Visa laimė, kad jo man aktyvuojant piliakalnį neprireikė. Kas buvo atsitikę supratau, kai gryžau prie tos pačios tvoros ir pamačiau žolėje gulintį mobiliaką. Gerai kai viskas gerai baigiasi...Šį kartą nuostolių išvengta.
Kelionei sugaišta trys valandos o spidometras prisuko 110 km. Gaila kad korespondentų buvo mažoka. Bet yra kaip yra. Taigi iki sekančio karto!


Petras - LY2KMLast Updated on Sunday, 02 May 2010 16:28