Home LY2KM ekspedicijos Šakių rajone
Photo moments
ant_regyklos.jpg
VMU RC
MAIN menu
VMU RC support projects
Banner
Lietuvos Flora ir Fauna
Banner
Lietuvos piliakalnių diplomas
VDU RK Sponsors
Banner
Vytauto Didžiojo Universitetas
Flag Counter
Free counters!
Šakių rajone
Written by Petras (LY2KM)   
Monday, 25 April 2011 13:30
Atšilo oras.Pradžiuvo keliai, todėl antra Velykų diena paskirta prisilietimui prie gamtos. Apsispręsta "paimt" tris naujus Šakių rajono piliakalnius.
MA-39, Klepai, KO14LV, J12. Surast problemų nebuvo. Privažiavus iki sodybos, šeimininkas netgi parodė kaip lengviau prieiti. Pro pat piliakalnį pravinguriuoja Novos upeliukas, priedo patvenktas / nestipriai / bebrų.
ma-39 ma-39-1

Apie bebrų buvimą galima spręsti iš žemiau esančio vaizdelio. Piliakalnis šiuo metų laiku aplankomas be jokio vargo. Vasarą jo prieigos užauga avietynu, maišytu su dilgelėmis. Va tada jau piliakalnį tenka "šturmuoti". Piliakalnis apaugęs medžiais, bet dabar kai jie be lapų tai net anteną ištemt problemų nebuvo.
ma-39-2 ma-39-3

O čia tas tipas, kuris atitraukė jūsų dėmesį nuo šventinio stalo, sodo-daržo darbų geram pusdieniui.
Vyniojam dratas ir atgal. Traukiam pasienio link.

MA-48, Turčinai, KO14KU, J12. Kaip visada privažiuot norisi kaip arčiau. O kai labai norisi tai būtinai nesigauna. Naudojuosi Piliakalnių Atlaso rekomendacijom, deja... Bandau atsarginį variantą. Rodos gaunasi biškį arčiau. Vis vien per arimus nepavažiuosi. Tenka kulniuoti kokius 300m. pėščiom. Aišku pradžioj pataikau ne ant to kalnelio.
GPS`as vistik geras išradimas tik reikia jo klausyti. Mes vietoj.
ma-048 ma-048-1

Pats piliakalnis yra toliau, antram plane. Nuo tos pusės kur atėjom šlaitai lengvai įveikiami. Visai kitoks vaizdas nuo Šešupės upės pusės. Visas apaugęs tankiais medžiais. Kadangi dar be lapų, nesunku per juos prasibrauti. Kitam Šešupės krante jau Rusija, todel nesinorėjo ten labai marširuoti. Atlikom savo darbą, apžiūrėjom kiek įmanoma ir atgal per arimus link mašinos. 

MA-12, Kudirkos Naumiestis, KO14KS, K12. Buvom sutarę su LY3OY, kad mane pasitiks ir palydės iki vietos. Vis tik vietinis geriau keliukus žino. Deja Antanas telefono nekėlė. Važiuojam savarankiškai, pasikliaunam Atlaso rekomendacijom. Deja tenka nusivilt, nes prieš akis įspejami skydai apie pasienio zoną, už kurios be leidimo nu nu. Skambinu Antanui į namus, atsiliepė žmona ir paaiškino kad jis siandien užimtas su kažkokios delegacijos vizitu. Gavau informaciją kur praktiškai galima gauti leidimą į pasienio zoną. Sukorus tokį kelią nieko kito neliko kaip bandyti jį gauti. Pirmą kartą teko tai daryti. Kaip žinodami pasiėmėm dokumentus ir dar savo licenziją. Licenzija padare pasieniečiui įspūdį labai rimto dokumento. Toliau jau tik formalumai ir popieriukas buvo gautas. Ten net žvejot tokio popierio reikia. Paaiškino kaip reikia privažiuot ir palinkėjo gerų įspūdžių.
Piliakalnį piliakalniu nepavadinsi. Toks labai plokščias kalneliukas. Aišku jokios augmenijos. Tik viršūnėje pasodintas medelis.
ma-12

Žodžiu ir nufotografuot daugiau nėra ką. Čia mes jau grįžtam po visos akcijos. Šios dienos planas įvykdytas, tai grįžtan namo ir padarius nedidelį nukrypimą nuo kurso dar pabandom vieną kart neprivažiuotą piliakalnį.

MA-18, Misviečiai, KO14LO, L12. Kaip minėjau, bandžiau jį aplankyt pernai pavasarį, bet per jau sužėlusius rugius neleido bristi sąžinė. Dabar laukas tik išakėtas todėl savo kojytėmis žalos manau nepadarėm.

ma-18 ma-18-3

Ant piliakalnio pastatytas kryžius. Čia kažkada yra buvę kapinės. Viršūnė plokščia, o nuo jos į vakarus atsiveria gražus kraštovaizdis. Vasara, kai daug žalumos tai būtų pasaka. Piliakalnio papėdėje vingiuoja Brideikio upeliukas
Vakarinis šlaitas labai status.
ma-18-2 ma-18-3

Žodžiu tiek gerų prisiminimų iš šios dienos kelionės. Oras buvo puikus, suplanuoti darbai nudirbti, įspūdžiai įamžinti fotoaparato, spidometre 223 km. Keliavom visa šeimyna. Linkėčiau ir kitiems patirt kažką panašaus. Iki sekančio karto!

Petras - LY2KM
Last Updated on Tuesday, 26 April 2011 16:58