Home LY2KM ekspedicijos Ilgasis pavasario savaitgalis
Photo moments
pict4481.jpg
VMU RC
MAIN menu
VMU RC support projects
Banner
Lietuvos Flora ir Fauna
Banner
Lietuvos piliakalnių diplomas
VDU RK Sponsors
Banner
Vytauto Didžiojo Universitetas
Flag Counter
Free counters!
Ilgasis pavasario savaitgalis
Written by Petras (LY2KM)   
Monday, 30 April 2012 17:43
Šį kartą išpuolė dalykinė kelionė į Šilalę.Jau trys metai kaip planuoju numindyti vienintelį likusį tose apylinkėse piliakalnį, bet vis kas nors sumaišydavo. Pats nemaloniausias punktas - tai kad tenka nusileist į Akmenos upės slėnį gana stačiu šlaitu. Nusileist tai viena, svarbiau yra užvažiuot po to. Ramino tai, kad buvo sausas kelias. Čia gyvenantys žmonės pasirodo su džipais problemą išsprendžia.
Kelias link piliakalnio veda per sodybos kiemą. Šeimininkas mielai leidžia pravažiuot tik įspėja kad šlapia. Stojam už kokio 100 metrų. Nors galima buvo privažiuot ir arčiau. Piliakalnis atsiveria visu gražumu. Antroje nuotraukoje vaizdas nuo Akmenos pusės. Jis jau kartą aktyvuotas ir tai atliko 2008m. Aloyzas LY2HW. Tai  TA-17, KO15CK, G08, Indijos piliakalnis.
ta-17 ta-17-3
Kopiam laiptukais. Jie labai kokybiškai sumeistruoti. Apsistojam ant didesnės aikštelės, nes lengviau išskleist dipolį. Iki pilno aukščio meškerės iškelt nepavyksta, nes trukdo medžių šakos. Yra kaip yra.

ta17-1 ta17-2
ta-17-4 ta-17-5

Ir dar pora vaizdų nuo aukščiausio piliakalnio taško. Tokia "ketera" galima nusileisti prie Akmenos upės. Šlaitai labai statūs ir pasivaikščiojimui netinka. Ant piliakalnio pabūt neilgai gavosi, nes vėjas, nors ir pavasarinis padarė savo. Apačioj tarp šlaitų - pirtis, viršuje - trumpom rankovėm miela malonu tik kokias penkias minutes.

Va tiek šios dienos nuotykių. O užvažiuot į tą statų statų kalną nebuvo ir problemų. Tik baimės akys dažnai būna didelės. Keturi varomi ratai tokiose situacijose didelis privalumas.

Sekanti išeiginių dalis buvo pašvesta kaip jau minėjau "naujai žemei atrasti". Jau grįžus į Kauną buvo susiruošta aktyvuot  Panemunių regioninį parką. Kad būtų dar solidžiau - tuo pačiu aktyvuot ir piliakalnį. Geriausiai tam tiko mano jau sykį aplankytas Seredžiaus antras piliakalnis. Vieta jau pažystama - lieka tik vykdyt. Gegužės pirmąją tas ir buvo padaryta. Pradžiai pasikėliau daugiadiapazoninį dipolį, bet labai greit juo nusivyliau. Matomai kažkas kažkur  ne taip padaryta. Pasikėliau po piliakalnius nuvalkiotą dipolį. Rezultatas aiškiai buvo geresnis, bet iki gero vistiek toli. Kaip atrodė mano pozicija - matosi žemiau. O aprašyt ją galima sekančiai: LYFF-023, TA-47, KO15QB, I15, o liaudiškai kur Dubysa įteka į Nemuną.
ff-023 ff-023-1

Nelikau nepastebėtas vietinių radijo mėgėjų. Aplankė LY3RV Saulius ir dažnai tuose kraštuose būnantis LY2YK Algirdas. Pašnekėjom kokį pusvalandį ir jie paliko mane vargo vargti, kepinant saulei, pučiant vėjui.
Reikiamo QSO skaičiaus pirmam aktyvavimui nepadariau. Ne labai daug ir betrūko, bet vidurdienį nebeatsakinėjo niekas. Norint dirbt ir turėt rezultatą - reikia rimčiau pasiruošti. Dar teks savaitgaliui ten nuvykti  užbaigti akciją. Kol kas daviau sau žodį nesivelti į tokias avantiūras. Prioritetas lieka piliakalnių aktyvavimui, kurių liko dar pakankamai.


Iki sekančio karto!Petras - LY2KMLast Updated on Tuesday, 01 May 2012 15:49