Home LY2KM ekspedicijos Piliakalniai žiemą
Photo moments
LY18SP-qsl.jpg
VMU RC
MAIN menu
VMU RC support projects
Banner
Lietuvos Flora ir Fauna
Banner
Lietuvos piliakalnių diplomas
VDU RK Sponsors
Banner
Vytauto Didžiojo Universitetas
Flag Counter
Free counters!
Piliakalniai žiemą
Written by Petras (LY2KM)   
Monday, 10 December 2012 09:03
Piliakalnių programa kažkaip vis labiau pamirštama.Tam reiškiniui paaiškinti galima rasti begalę priežaščių. Bet... galima kai kada save ir nugalėti.
Šeštadienį kilo tokia mintis ir kaip matote ji materelizavosi. Tam reikia tik noro. Kadangi buvo geras žiemiškas oras, paskambinau Augustinui LY4K ir paklausiau ką jis apie tai galvoja. Atsakymas buvo teigiamas.
Sekmadienio ryte jau traukėm link dar niekieno niekad neaplankytų piliakalnių. Kelionė laukė sunki. Tam buvom nusiteikę. Važiavom pagal GPS`o rekomendacijas, bet galiausiai atsirėmėm į arimus. Labai norėjosi privažiuot arčiau. Pabandėm kitu keliuku. Privažiavom sodybą ir pasiklausėm vietinių. Paaiškinimai mūsų nežavėjo, bet rinktis jau nebuvo iš ko. Sukorę  nepilną kilometrą, pagaliau pasiekėme pirmą tikslą.
KA - 24, KO24BQ, K19, LYFF-019, Pelekonių III piliakalnis. Piliakalnis randasi miške už griovos. Tą kliūtį šiaip taip įveikiame ir mes vietoj. Miškas kertamas, todėl aplink nei vaizdo nei tvarkos. Iš šiaurės rytų pusės jis praktiškai lygus. Tik kiti šlaitai statoki. Iš to galima suprasti kad tai tikrai piliakalnis.
ka-24 ka-24-1

Pirmą kartą darbą pradėjau ne tradiciškai nusistovėjusiam dažnume, o  40m diapazone. Tai padaryta buvo ne piktybškai, o tam kad būtų platesnė auditorija. Lietuvos stotys visos buvo girdimos vienodai stipriai. Atsivėrė galimybė ir europos stotims, kurių netrūko. Netgi telegrafu buvo dirbta CW ruože /o ne taip kaip anksčiau /. Kol dirbo Augis, biškį "pašmirinėjau" aplink. Bet per krūmus ir kelmus pasivaikščiojimas ne pats maloniausias. Darbą stabdom, nes reikia taupyti akumuliatorių dar vienam piliakalniui. Kad lengviau būtų nešti tokį tolimą kelią - ėmėme mažiuką akumuliatorių.
Grįžtant per jau paminėtą griovą, įvyko tai ko nesinorėjo. Netinkamai apskaičiavus žingsnio plotį, koja pataikė į minkštą dar griovos kraštą ir  su visa manta teko tėkštis aukštielnikam griovin. Laimei buvo pataikyta ant kažkodėl vienintelio ten esančio rastuko. Dėka to išsimaudyti neteko, bet koja sulindo į purvyną. Kadangi iš tokios padėties buvo "iššokta" kaip iš ugnies, pasekmės to nuotykio leido tęsti ekspediciją, nors ir molinomis  kojomis. Augiui tai aišku sukėlė šypseną...
Leidomės link sekančio piliakalnio. Kadangi buvo vežama mediena, traktoriaus vėžėmis mums sekėsi lengviau. Prieš akis dar beveik kilometras...
KA-109, KO24BQ, K19, LYFF-019, Pelekonių IV piliakalnis. Šis piliakalnis mūsų "nelaukė". Normaliai mastant - jis neprieinamas. Teko brautis per iškirstą mišką, išvažinėtą traktorių dykvietę ir pilną kelmų bei visokių šakų. Vienu metu pasigirdo duslus žnektelėjimas. Pasirodo Augis su visa manta "gulė" veidu į samanas. Ką ten samanas - tiesiog į sniegą.Žodžiu 1 : 1. Kai baigėsi ši nesamonė, teko lipti per skersai suguldytus medžius. Piliakalnis šiaip jau vertas pagarbos. Nurėpliojus tokį kelio galą - yra kuo pasigrožėti. Per šakas matosi Nemunas.Šlaitai gana statūs, viršūnė gana siaura. Taigi su visa manta lipti iki viršaus jau nebuvo jėgų.Įsitaisėme biškį žemiau. 
ka-109 ka-109-1
ka-109-2 ka-109-3
 
Dirbom 40m. diapazone. Susiderinau aparatą ir pradėjau šaukti CQ. Jokio atsako. Telegrafu irgi tas pats. Paskambinau Albinui, LY2MM. Aš jį girdžiu su pliusais - jis manes ne. Nors rodyklės lankstosi pilnai. Augis sako kad antena ne tvarkoj, nors viskas vizualiai gerai. Nuleidžiam...  Pasirodo nutrūkęs dipolio petys ir laikėsi tik izoliacijos dėka. Vėl pakeliam ir pasipylė QSO. Ypatingai pasijaučia kai kas nors paspotina. Kai mes tapom nebeįdomūs ant 40m. padariau keletą piliečių ant 30m. Deja tas dipolis tam dažniui netiko. Ir darbas buvo baigtas kai KM`ą pakvietė KM`as. Tai buvo DM4KM.
Ant dūšios palengvėjo, nes planas buvo įvykdytas. Liko vienintelis nesmagumas - grįžti atgal iki skausmo pažystamu maršrutu. Ir jautiesi toks mažas už miškų, raistų, griovių ir arimų - nors ir vidury Lietuvos.

palekonys__kelias1.8km

Čia Augustinas pateikė mūsų maršrutą. Nuo mašinos iki antro piliakalnio 1,8 km. Ir tai tiesia laužyta linija. Mes juk vietomis ir pavingiavom. Aišku kad ne iš mandrumo. Pasivaikščiojimas gavosi smagus. Ir kai grįžom prie mašinos - pasijautėm labiau civilizuoti.
Darbas 40m. diapazone pasiteisino. Ateityje taip bus vėl. Dviem piliakalniam mažo akumuliatoriaus pakanka. Įgijom daug naudingos patirties. Spidometre 117 km. Važiuodami namo juokavom, kad sekantį savaitgalį važiuosim vėl. O juk visko gali būti...Petras - LY2KM
Augustinas - LY4K

Last Updated on Monday, 10 December 2012 20:44