Photo moments
IMG_2663.jpg
VMU RC
MAIN menu
VMU RC support projects
Banner
Lietuvos Flora ir Fauna
Banner
Lietuvos piliakalnių diplomas
VDU RK Sponsors
Banner
Vytauto Didžiojo Universitetas
Flag Counter
Free counters!
Šatrija
Written by Petras (LY2KM)   
Thursday, 18 July 2013 13:15
Liepos 17d. prireikė atsirasti Šilalėje, o kadangi aš visai dienai turėjau laisvas rankas ir tuo pačiu kojas - kodėl nenumindyt kokio nors piliakalnio. Patraukiau link Telšių.
TE-60, Šatrija, KO15GU, D10. Pats kalnas matosi iš toli. Labai įdomu jį aplankyt po šešerių metų pertraukos.
te-60 te-60-1

Piliakalnis gana intensyviai lankomas turistų. Tam sudarytos įdealios salygos. Statesniu šlaitu padaryti laiptukai, o visi takai žvyruoti. Neliko nei vieno medžio ar krūmo. Šiaurinėj pusėj padaryta apžvalgos aikštelė. Vaizdai nuo piliakalnio viršūnės pasakiški. Jau vien dėl to verta čia atvažiuoti.

te-60-2 te-60-3
te-60-4 te-60-5

O dabar apie radistištiškus nuotykius. Kadangi šį kartą buvau vienas, tai su visa ekipiruote iki viršūnės ropojau 20 min. Aišku su poilsiu. Bet tikslą pasiekiau ir kaip matyti iš paskutinės nuotraukos - piliakalnio viršūnė yra išgrįsta akmenimis. Turistų pakankamai net paprastą dieną, bet vieni nekreipia jokio dėmesio / tipo manęs ten nėra / kiti prieina ir klausia ką aš čia veikiu. Ant piliakalnio atsirandu truputį anksčiau nei žadėjau, bet  80m. diapazone vienas pilietis pasirodo jau laukė. Padarom ryšį ir bandau laimę 20m. diapazone. Pasirodo klientų yra ir ryšiai po truputį darosi. Maždaug po valandos grįžtu į 3660.0 KHz dažnį. Deja čia tik LY3KB ir LY1SR. Kadangi lietuvaičių daugiau nėra, anteną trumpinu ir vėl bandau 20m. telegrafu. Kažkodėl nieko nesudominu. Turistai visi traukia kalno papėdėn. Atsigrežiu į vakarus ir suprantu kas man dabar bus...  Telšių pusėj juodas dangus o Luokė jau maudoma lietaus. Greitai vynioju dratus. Jau lyja ir čia bet dar pakenčiamai. Gaila tik fotiko, nes jis be dėklo ir lietus jam ne į naudą. Per gerų 10 minučių pasiekiu mašiną. Lietus kaip netikėtai prasidėjo taip netikėtai ir baigėsi. Pasirodė saulutė, žodžiu gyvenimas vėl gražus. Bet atgal jau negryši... Papietauju ir jau išvažiuojant prapliumpa vėl. Valytuvai vos spėja braukt, bet kokį kilometrą. Toliau vėl gražu.

TE-46, Biržuvėnai, KO15FV, D09.
 Piliakalnis maždaug už 100m nuo kelio. Pasiekamas lengvai. Pasiimu didelį akumuliatorių.


te-46 te-46-1

Pakeliant stiebą, lūžta antena. Tenka eiti link mašinos įrankių. Sugaištam 10 min. ir mes eteryje. Ryšiai darosi net 80m diapazone. Su 20m. prastai, vos keli ryšiai. Kadangi daug kas klausia kada būsiu sekančiame - ilgai čia ir neužsibūnu.

TE-51, Getautė, KO15DV, D-08. Piliakalnis miške, toliau nuo pagrindinio kelio. Gerai kad dar namie buvo pastudijuoti vietiniai keliukai. Pataikau iš pirmo karto ir siauru siauru miško keliuku pasiekiu tikslą. Pasirodo tuo keliuku važinėja toliau gyvenantys. Betoninis piliakalnio stulpas yra - metalinės lentos nerasta. Tipinis numeris.
   
te-51 te-51-1

Užlipus ant šio kalno paaiškėja, kad norimas piliakalnis toliau. GPS`o parodymais reikia tikėti.

te-51-2 te-51-3

Kadangi esu miške, pilna visokių mašalų. Statau anteną ir pasimosykuodamas rankom darau QSO. Korepondentų yra.
Po to pereinu ant 40m. Nuojauta ne apgauna. Telegrafu darosi ryšiai su Europa. Darbas baigiasi lygiai šeštą valandą. Susikraunu mantą ir atgal. Vėl tuo pačiu siauru keliuku iki rimto kelio.

Taigi tokie šios dienos ir kelionės nuotykiai. Dėkoju visiems, manęs laukusiems prie radijų. 
Iki sekančio karto!

Petras - LY2KM


Last Updated on Friday, 27 September 2013 10:39