Photo moments
IMG_0013.jpg
VMU RC
MAIN menu
VMU RC support projects
Banner
Lietuvos Flora ir Fauna
Banner
Lietuvos piliakalnių diplomas
VDU RK Sponsors
Banner
Vytauto Didžiojo Universitetas
Flag Counter
Free counters!
WAL - 2014
Written by Petras (LY2KM)   
Sunday, 08 June 2014 11:14
Panašu, kad WAL kontestas ilgam įsirėžęs jau į smegenis. Todėl ir šiemet nesinorėjo praleisti. Kaip nekeista, turėjau kelis variantus. Pasirinkau jau porą kartų patikrintą. O dabar smulkiai ir apie viską Albino mintys.

Šiam garbingam renginiui jokių išankstinių planų nekūriau, juo labiau, kad tai kūrybai nebuvo jokio materialinio pagrindo. Tam reikalinga tam tikra infrastruktūra, visų pirma, nors panašiau veikianti antena. Reikalinga ir deramo lygio vairuotojas, nes toks darbas, kokį kultivavo kai kurie mūsų šiemetiniai konkurentai, aukšto rezultato siekti nepadeda. Darbas, norint nors ko pasiekti, turi būti dinamiškas, t.y. nėra laiko stoviniuoti.

O Petras LY2KM turi visa, kas reikalinga. Ir kad viskas sėkmingai toje sistemoje veikia, parodė mudviejų startai 2011 ir 2013 metais. Tad, gavęs pasiūlymą sutelkti pastangas ir šiemet, negalėjau atsisakyti. Susiradau savo pernai naudotą papkę, kur registravau QSO, pasirodė, kad ten dar liko pakankamai tuščių blankų, kur rašyti ir šiemet. Tad ir čia nieko naujo daryti nereikėjo. Darbas važiuojant automobilyje turi savo specifiką, kompiuterio naudojimas šiuo atveju apsunkintas, todėl popierinis būdas mums pasirodė patikimesnis.

Buvo aptarti keli maršruto variantai, pasirinktas kelias per mano gimtosios Suvalkijos lygumas. Nepamiršome, kaip pernai, važiuojant Panemune, buvo vargo su šiaurėje esančiais korespondentais, kadangi juos užstojo solidus šlaitas. Dar buvo stengtasi išvengti važiavimo per miestus, kas gana sėkmingai pavyko.

Buvo nuspręsta startuoti Prienų rajone, Klebiškio gyvenvietėje. Ten susikerta 4 WAL kvadratai, be to, reikia įsivažiuoti į darbo ritmą. Atvykome į starto poziciją, susidėliojome viską į savo vietas. Viskas funkcionavo, netgi su MFJ-259B pamatavome antenos parametrus. Rezonansas buvo rastas apie 3612 kHz, kur ir bandėme laikytis. Kvadrate L17 neužtrukome ilgai, dar trumpesnis buvo kelias per L18. Tik sekančiame K18 kvadrate pamėginau užmegzti nors kokį telegrafinį QSO. Pavyko 2 - su LY2F ir LY1CT, kaip, beje, ir daugelyje kitų kvadratų. Kiti dalyviai kažkaip nelabai norėjo greituoju būdų užsidirbti 5 taškus. O dirbančių CW tikrai buvo - kvadrate L14 mūsų žurnale buvo įrašyta 15 QSO. Šis kvadratas apskritai buvo vienas iš sėkmingiausių QSO skaičiaus atžvilgiu.

O paskui jau veiksmas vyko kaip Biblijoje - septynių riebių ir septynių liesų karvių metai. Pirmas prastesnis kvadratas buvo Kybartai (K11), tačiau didesni vargai mūsų dar laukė. Pradedant kvadratu J13 atsakinėjimas ryškiai suprastėjo. Priežastys aiškios: šiame kvadrate atsidūrėme jau prasidėjus paskutinei testo valandai, kai bangų sklidimas ir šiaip suprastėja. Paskui įvažiavome į miškus, kai kuriose vietose priedo dar pakliūdavome į slėnius, tai gerai galima įsivaizduoti, kad lengvo gyvenimo ten būti ir neturėjo. Atkarpa per kvadratą J16 buvo netrumpa, o per didelį vargą pavyko 12 QSO. Pabandžiau keletą kartų prisišaukti konkurentą LY5O/m. Viskas, ką galėjau iš jo išgauti, buvo "/m??'... Bandymai kviesti CQ buvo bevaisiai, tuo metu, kai Bronius per 3 kHz šalia mūsų sėkmingai atlaikinėjo apgultį.

Ir nepaisant gana skurdžios pabaigos, yra ir kuo pasidžiaugti. Kai kas taip mėgsta skaičiuoti visokius rekordus, tai galima drąsiai teigti, kad mobilių stočių prieš 3 metus pasiektas 271 CFM QSO rekordas šiemet krito. Koks jis bus, paaiškės po teisėjavimo. Kam jis priklausys, man daugmaž aišku, nes pastarųjų metų Lietuvos TB stacionaraus čempionato nugalėtojas turėtų pridėti savo sąskaiton ir mobilaus čempiono titulą. O mums smagu, kad varžybų dalyviams paįvairinome gyvenimą, duodami galimybę pasididinti rezultatus retesniais daugikliais. Buvo užmegzta QSO iš 19 skirtingų WAL kvadratų. Iš jų penkiolikoje vieninteliai korespondentai buvome mes.

Šiemet labai sumenko portabilių stočių aktyvumas. Oras buvo palankus, gaila, kad šia proga norinčių pasinaudoti buvo mažai. O būtų buvę dar linksmiau...

l17
Varžybų startas L17 kvadrate. Kad laisviau būtų apkarstyt automobilį, įsukam į lauko keliuką. Tai pavyksta gana greitai, nes procedura atliekama nebe pirmą kartą. Pajudam..  Nejaukiai nuteikia faktas, kad Bronius gretimam kvadrate. Bet pasirodo, kad mūsų keliai nesikerta. Tolstam vieni nuo kitų. Kvadratas L16 labai trumpas. Stabteliu trumpam, kad pasidarytų bent keletas QSO. Toliau kelias pažįstamas ir nuobodus. Pagal laiką ir nuvažiuotą atstumą grafiko nelenkiam, todėl tempą stengiuosi laikyti maksimaliai leistiną.

k11
Trumpas stabtelėjimas K11. Pora gurkšnių kavos ir vėl pirmyn. Kvadrate J12 stojam tik todėl, kad baigiasi turas ir galima kartoti ryšius. Bet tų ryšių mizeris. Kadangi laikas tirpsta, pilnu greičiu pirmyn. Kaip ir buvo planuota, finišuojam J17.
Kas nuo mūsų priklausė, rodos ir padarėm. Kitais metais stengsimės vėl.

Albinas - LY2MM
Petras - LY2KM

 
Last Updated on Sunday, 08 June 2014 13:54