Home VMU RC Forum VDU RK Forumas Einamieji reikalai Re:Informacija Studentams: LEU ir VDU pl...
Photo moments
img_0038.jpg
VMU RC
MAIN menu
VMU RC support projects
Banner
Lietuvos Flora ir Fauna
Banner
Lietuvos piliakalnių diplomas
VDU RK Sponsors
Banner
Vytauto Didžiojo Universitetas
Flag Counter
Free counters!
 VDU RK skelbimų lenta :: Einamieji reikalai
Welcome Guest   [Login]
 Subject :Re:Informacija Studentams: LEU ir VDU planuoja susijungti iki 2019 met.. 06-09-2017 10:30:08 
Ricardas (LY2FN)
Moderator
Joined: 06-09-2009 07:10:25
Posts: 216
Location: Kaunas
Subject :Re:Informacija Studentams: LEU ir VDU planuoja susijungti iki 2019 metų Daugiau skaitykite http://www.

Galimybę parašyti į mūsų forumą turi visi. Kadangi tai nesusiję su klubo veikla tiesiogiai-tema užrakinau.

73! Ričardas LY2FN

IP Logged
Mister President
 Subject :Re:Informacija Studentams: LEU ir VDU planuoja susijungti iki 2019 met.. 05-09-2017 20:02:46 
Albinas (LY2MM)
Patyręs
Joined: 02-12-2011 18:58:07
Posts: 83
Location
Subject :Re:Informacija Studentams: LEU ir VDU planuoja susijungti iki 2019 metų Daugiau skaitykite http://www.

Mr. President,

 

kas čia per nesąmonės?

Gerai, VDU vardas čia paminėtas, bet SPAMo mums visai nereikia. Kaip čia šitas briedas atsirado? Gal reikia priduoti atitinkamoms žinyboms, kad tuo pasirūpintų?

 

Albinas

IP Logged
 Subject :Informacija Studentams: LEU ir VDU planuoja susijungti iki 2019 metų .. 05-09-2017 18:01:35 
visaginietis

Guest
Subject :Informacija Studentams: LEU ir VDU planuoja susijungti iki 2019 metų Daugiau skaitykite http://www.

Vilniuje įsikūręs Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) ir Kaune esantis Vytauto Didžiojo universitetai (VDU) į vieną aukštąją mokyklą ketina susijungti iki 2019 metų.

Atitinkamus sprendimus dėl jungimosi jau yra priėmę abiejų universitetų senatai ir tarybos. Jų nutarimuose nurodyta, kad aukštosios mokyklos turėtų susijungti iki 2019 metų. Kad būtų pradėtas pats jungimosi procesas, dar būtinas Seimo pritarimas. Jis taip pat turi priimti nutarimą, kad Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos edukologijos universitetas būtų reorganizuojami sujungimo būdu į naują valstybinę aukštąją mokyklą. „Tai būtų stiprus humanitarinis universitetas. Jų programos panašios, pedagogikos kryptis gerai išvystyta ir Vytauto Didžiojo universitete. Be to, iniciatyva eina iš jų pačių, manau, negalima stabdyti“, – BNS sakė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas „darbietis“ Raimundas Paliukas.

LEU ir VDU planuoja susijungti

Jis priminė, kad šis susijungimas prisidės ir prie aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Komiteto pirmininkas pabrėžė, kad susijungimas nebus staigus, jis bus daromas palaipsniui, neskubant. „Jungimo procesą jie ketina pradėti 2017 metais, o baigti iki 2019 metų“, – teigė R.Paliukas. Anot jo, apie ketinimus jungtis yra paskelbę ir Kauno technologijos bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetai. Jie jungimąsi argumentuoja siekiu būti konkurencingais tarptautiniu mastu. „Manau, kad tai teigiami žingsniai“, – sakė parlamentaras. Dabartinis LEU Lietuvos Vyriausybės sprendimu įkurtas 1935 metais, tai buvo pirmoji aukštoji pedagoginė mokykla – dvimetis pedagoginis institutas Klaipėdoje. Jo uždavinys buvo rengti mokytojus reformuotai pradinei mokyklai ir plėtoti pedagoginius mokslus Lietuvoje. 1939 metų kovą, Vokietijai užgrobus Klaipėdos kraštą, institutas evakuotas į Panevėžį, o tų pačių metų rudenį, Lietuvai atgavus Vilnių, perkeltas į sostinę ir pavadintas Vilniaus pedagoginiu institutu. 2011 metais jo pavadinimas pakeistas į Lietuvos edukologijos universitetą. VDU įsteigtas 1922 metais Kaune, tuomet ši aukštoji mokykla vadinosi Lietuvos universitetas, 1930 metais jam suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. 1950 metais universitetas sovietų valdžios uždarytas, o 1989 metais bendromis Lietuvos ir išeivijos lietuvių mokslininkų pastangomis atkurtas.Daugiau skaitykite http://www.visaginietis.lt/naujienos/jaunimas/informacija-studentams-leu-ir-vdu-planuoja-susijungti-iki-2019-metu/
IP Logged
Page # 


Powered by ccBoard