Home LY2KM ekspedicijos Sezono atidarymas
Sezono atidarymas
Antradienis, 27 Balandis 2010 15:34
Kadangi metereologinės prognozės žadėjo gerą orą, iš pat ankstyvo ryto patraukėm link Vilkaviškio.  Iki pat jo teko važiuoti tirštam rūke. Už miesto jau buvo giedras oras.

Pirmas taikinys - MA-32 Ragaišių piliakalnis. Pastudijavus rašytinius šaltinius paaiškėjo, kad jo koordinatės netikros. Teko orentuotis pagal piliakalnių atlaso aprašymą. Tas pavyko iš karto. Privažiuoti pavyko iki pat.

ma-32 Pieva jau sausa, nors vėžės dar liko.
Tikros piliakalnio koordinatės yra: 54* 32` 00.1``N  22* 49` 02.6``.
Piliakalnių Atlase klaida per vieną minutę į pietus. Kas bandysit važiuot, įvertinkit šią klaidą.
Piliakalnio lėkštas tik vakarinis šlaitas. Kiti šlaitai ganėtinai statūs. Medžiais šiek tiek apaugęs tik šiaurinis ir rytinis šlaitai. Piliakalnis kartais lankomas, nes yra dvi laužavietės. Keista, bet šiukšlių nepastebėta. Matomai kažkas surenka arba tvarkingai iškylaujama.
ma-33 Čia jau Šakių piliakalnis MA-33. Tai ne tie Šakiai kur rajono cetras.
Nedidukas, neapžėlęs bet kuo. Matyt kad nušienaujamas, nes yra pievoje. Rytinio šlaito papėdėje čiurlena upeliukas Javonis.
Pilakalnį ženklinančios lentos nėra.
ma-20 Kaupiškiai MA-20. Piliakalnis randasi visai prie pat Lietuvos-Rusijos sienos. Mūsų apsilankymas niekam neužkliuvo, nors stebimi buvom. Pasienio bokšteliai visai netoli.
Šlaitai bent jau nuo Lietuvos pusės gana statūs. Tik viršuje kur įkastas koks tai stulpas auga nedidelis krūmas.
Piliakalnį žyminti lenta privatizuota. Deja toks vaizdas ne naujiena prie daugelio piliakalnių.
ma-20-2 ma-20-3
Čia Lietuva O čia tolumoj Kaliningrado sritis

Tai tiek kelionės įspūdžių, kurių paminėta tik esminiai. Sumoje kelionė pasisekė. Oras buvo puikus. Visi piliakalniai privažiuojami  iki protingos ribos be vargo. Sezonas atidarytas. Keliavom dviese su žmona. Spidometras parodė  240 km. Kelionės kas kart ilgėja, bet jos vis vien dar tęsiasi.
Tad sakau iki sekančio karto!

Petras - LY2KM

Atnaujinta Trečiadienis, 28 Balandis 2010 14:46