Foto akimirkos
VDU RK
Pagrindinis Meniu
VDU RK remia projektus
Reklaminis skydelis
Lietuvos Flora ir Fauna
Reklaminis skydelis
Lietuvos piliakalnių diplomas
Klubo Rėmėjai
Reklaminis skydelis
Vytauto Didžiojo Universitetas
Flag Counter
Free counters!
Kalvarija
Parašė Petras (LY2KM)   
Šeštadienis, 22 Gegužė 2010 18:18
Ilgai brendo idėja aplankyt piliakalnius šalia Kalvarijos. Priežastys dvi. Pirma ta, kad šalia Via Baltikos kol kas niekieno neaplankytas Kampinių piliakalnis. Antra - trys piliakalniai mano praleisti, kai kažkas ten jau buvo.

ma-26 MA-26 Kampiniai, KO14OK. Toks vaizdelis kairėje matomas nuo Via Baltikos. Kadangi kelkraštis palyginti siauras, mašinos palikti čia nesiryžau. Radau tokį keliuką į laukus. Galvojau privažiuosiu arčiau. Kur tau... Vis vien teko bristi per rasotą žolę kokius 300m. Pagaliau mes vietoj. Labai gražus rytas, lengvas vėjelis gerai nuteikė.
Kol vyko trafikas, pamaklinėjau aplink, padariau keletą nuotraukų. Piliakalnis plikas kaip tilvikas, tik rytiniame šlaite auga vienintelis krūmas. Viršūnėje, kaip ir dera - laužavietė. Šiemet matomai dar nieks nieko čia nekūreno. Švaru labai. Na bet Joninės čia pat...
Po trafiko norinčių padaryt QSO buvo kaip niekad daug. Labai sunkiai pamenu panašų atvejį.
ma-26-3

ma-26-2
ma-05 MA-05 Naujienėlė, KO14NL. Privažiavimas neblogas. Iki viršūnes geras šimtas metrų, bet į kalną. Piliakalnio viršuje pasitiko stulpas jau be metalinės lentos. Nieko naujo...
Kalnas apsuptas eglyno. Vėjas beveik neužpučia. Karšta kaip vasarą. Labai keista, bet nėra uodų.
Piliakalnio viršuje vietos iki valiai. Tilptų ir dar vienas dipolis.
Korespondentų stipriai mažiau nei pirmam piliakalnyje. Čia aš jau ne be pirmas. Prieš porą metų lankėsi Paulius LY2R.
Nelabai aišku kam tie betoniniai stulpai piliakalnio viršunėje.
ma-05-1 ma-05-2

ma-04

MA-04 Menkupiai, KO14NK. Kad piliakalnis ``probleminis`` buvo aišku dar namie. Su tuo buvo susitaikyta. Su savim paėmiau 26 Ah akumuliatorių, kuris yra 2,5 karto lengvesnis už normaliai didelį. Tai sutaupė labai daug sveikatos. Mašiną teko palikti maždaug puskilometrį iki tikslo. Buvo vietų, kur ir su keturiais varomais ratais baisoka važiuot. Teko įveikt vešlios žolės, dilgynių vos ne iki pažastų, pelkės išbandymus. Priedo tarp krūmynų saulė irgi ``žudo``. Negana to, ieškant lengvesnio kelio buvo prašauta biški pro šalį, kas išvirto į papildomus beveik du šimtus metrų.
Pagaliau mus viršuje sutinka piliakalnio stulpas ir aišku be lentos. Kad būtų vėsiau, įsitaisome ant šiaures vakarų pylimo.  Žodžiu piliakalnis pasidavė sunkiai, bet nors ilgai prisiminsiu.
Atgal grįžom jau tiesesniu keliu.
ma-04-1 ma-04-2

ma-06

MA-06 Papiliakalniai, KO14NJ. Piliakalnį ženklinanti lenta stovi kiek per toli. Pats objektas apaugęs medžiais ir krūmais. Užlipti normaliai galima tik rytine puse. Piliakalnio viršuje pastatytas paminklas karo metu žuvusiems vokiečių kariams atminti. Čia pati erdviausia vieta. Kiti šlaitai labai statūs ir priedo apaugę medžiais.
ma-06-1 ma-06-2

Tiek šios dienos įspūdžių ir juos iliustruojančių faktų. Oras buvo puikus, gal net kiek per karšta. Keliavom dviese su žmona. Kas buvo suplanuota, tas ir padaryta. Žodžiu kelionė pasisekė. Kelionė tęsėsi septynias valandas, spidometre 202 km.
Iki sekančio pasivažinėjimo!

Petras - LY2KM
Atnaujinta Sekmadienis, 23 Gegužė 2010 09:08