Home LY2KM ekspedicijos Ant Kauno Marių ledo
Ant Kauno Marių ledo
Šeštadienis, 18 Vasaris 2012 13:23

Dar  pernai žiemą buvo kilusi mintis apie Rumšiškių piliakalnio aplankymą. Deja tada vienu metu buvo daug sniego, po to šalta, dar po to atėjo pavasaris. Šiemet tokia mintis vėl šovė į galvą ir kad tai nenusitęstų - vasario 16 d. leidomės į  žvalgybą. Kad pasiryžti piliakalnio aktyvavimui, reikėjo konkrečių žynių apie jo pasiekiamumą. Oras tą dieną buvo tiesiog puikus. Tokių vaizdų aš nepamenu kada buvau matęs...
ka-125-1 ka-125
Tiek vienoje tiek kitoje nuotraukoje menama piliakalnio vieta yra vaizdo viduryje. Žemiau - vaizdai į marių krantus "nuo piliakalnio". Vasarą be abejonės tai atrodytų žymiai įspūdingiau.
ka-125-2 ka-125-3

Dabar kodėl nieko nebėra...  Piliakalnis buvo dešiniajame Pravienos upės krante. Jo pietinė dalis buvo nukasta ir iki XXa. 6-ojo dešimtmečio buvo likusi tik nedidelė, šiaurinė jo dalis. Pastačius Kauno elektrinę ir susiformavus Kauno marioms XXa. 7-e dešimtmetyje, piliakalnis buvo galutinai nuplautas. Šiuo metu jo vieta yra Kauno mariose, maždaug 150m. į pietvakarius nuo rytinio kranto.

Vasario 18-osios rytas gana nešaltas, bet ūkanotas. Saulė bandė lysti pro debesis, bet nesėkmingai. Dėl to ir nuotraukos gavosi be "žavesio".
Privažiavom iki čia. Stojam į eilę šalia žvejų mašinų ir pėstute žemyn link tikslo. Marių ledas beveik be sniego ir jau žvejų pramintu taku tikslą pasiekiame gana lengvai. Pirmą kartą aktyvuojant piliakalnį tenka pasinaudoti grąžtu. Tam kad pastatyt anteną. Tas pavyksta stebėtinai greitai. Koks ledo storis - negaliu pasakyti, nes mano naudotas 20cm ilgio grąžtas vandens nepasiekė...
ka-125-9 ka-125-4
ka-125-5 ka-125-6

Kaip matot  pozicija sukomplektuota. Belieka tik konstatuoti, kad čia  KA-125, Rumšiškių piliakalnis, KO24CU, J20. Ir kadangi randamės ant marių ledo - Kauno marių regioninis parkas  LYFF-013Nustebino korespondentų gausa. Ar tai gera reklama ar tai gana egzotinė vieta. Priedo ką tik po trafiko. Padariau 69 QSO, ko dar nėra buvę. Tik telegrafo mėgėjų mažoka. Džiugu tai, kad randasi ir naujų šaukinių. Gal kada  papildys gretas
važiuojančių... Po gero pusvalandžio, nelikus korespondentų  savo pasirodymą baigiame. Priedo ne vasara ir ilgai ant ledo nepasigrožėsi.
ka-125-7 ka-125-8

Pagal GPS`o parodymus spręskite patys, buvom mes ten ar ne... Kadangi jis buvo "pamirštas" kišenėje tai fiksavo visus mano žingsnius statant anteną ir šiaip apžiūrint poziciją. Na o pagal paskutinę nuotrauką galima daryti išvadas, kad ekspedicija pavyko. Ši trumpa bet egzotiška kelionė buvo skirta žmonos jubiliejiniam gimtadieniui. Kaip ji pati sakė - liko tuo patenkinta.

Tai buvo jau ketvirtas mano aktyvuotas piliakalnis, kurių nebėra ant šio svieto. Tai  TE-43  Skaborai / nukastas ir dabar lygi vieta /,  KA-96 Žiegždriai   / praktiškai jau nuplautas Kauno marių /, KA-117 Darsūniškis / nuplautas patvenkto Nemuno /. Ir dabar Rumšiškės. Kas sekantis...  O tokių dar yra.

Tiek įspūdžių iš šios dienos kelionės. Ačiū visiems kas sugaišo prie savo radijų ir kaip visada sakau -  iki sekančio!

Petras - LY2KM

Atnaujinta Šeštadienis, 18 Vasaris 2012 16:17