Home LY4K kelionės Radijo ekspedicija į kelis Kruonio apylinkės piliakalnius
Radijo ekspedicija į kelis Kruonio apylinkės piliakalnius
Parašė Augis (LY4K)
Antradienis, 19 Spalis 2010 20:09
Praeitą sekmadienį (2010.10.17) man ir  Petrui (LY2KM)  teko pabuvoti ir pagal LHFA diplomo programą aktyvuoti kelis Lietuvos piliakalnius.
Štai jų sąrašas:
1. Dabinta   (LHFA:KA116, WWL:KO24BT, WAL:K19, LYFF-013)
2. Visginai  (LHFA:KA41, WWL:KO24BS, WAL:K19, LYFF-013)
3. Varkališkės I, (LHFA:KA126, WWL:KO24BS, WAL:K19)
4. Varkališkės II, (LHFA:KA127, WWL:KO24BS, WAL:K19)
5. Darsūniškis  , (LHFA: KA117, WWL:KO24BR, WAL:K19)
Tai buvo nuostabi ir įspūdinga kelionė, kurią vainikavo įvykęs netikėtas , bet labai malonus susitikimas su radijo mėgėjais Kruonyje : Jonu (LY4T) ir Vincu (LY2LT)

O dabar apie viską smulkiau:

1. Pirmyn į Dabintos piliakalnį

Pirmausiai nedidelis įvadas, kuriame pateiktos žinios, tikiuosi, pravers, besiruošiantiems pirmąjai kelionei.
Prieš kelionę visada pravartu susipažinti apie  būsimą objektą. Surinktos medžiagos  analizė, žemėlapių studijavimas padeda teisingai suplanuoti maršrutą ir  palieka  mažiau šansų klaidžiojimui, nuvykus į numanomą pilikalnio radimosi vietą.
Pavyzdžiui, štai kokią medžiagą man pavyko surasti apie Dabintos piliakalnį.

Svetainėje http://www.piliakalniai.lt apie šį piliakalnį pateiktas toks aprašas:

"Piliakalnis buvo įrengtas Dabintos dešiniajame krante, netoli santakos su Nemunu esančioje atskiroje kalvoje. Iš R, P, V ir ŠV jį juosė Dabintos slėnio daubos, ŠR jis siekė aukštumą. Viršuje buvo apie 60 m ilgio Š­P kryptimi ir 20 m pločio ovali aikštelė. Šlaitai gana nuolaidūs, nuo Dabintos upelio slėnio ­ 15­-18 m, nuo aukštumos iš ŠR ­- tik apie 4 m aukščio.
Piliakalnis buvo ariamas, apardytas apkasų, o prieš 1971 m. beveik ištisai nukastas žvyrduobės (liko tik vietomis nustumdytas dirvonuojantis V slaitas).
Piliakalnis datuojamas I tūkst. pradžia. "  (Nukastas?!  Įdomu , tai  kokį piliakalnį mes dabar rasime? Ar dar kiek jo liko ?)

Ten pat dar  galima rasti nuotraukų, topografinius brėžinius, kurie taip pat gali praversti. Pavyzdžiui, štai kaip atrodė Dabintos piliakalnis pirmiau:

Dabinta_Atlasas_I_tomas-254_1

Prieš kelionę verta susipažinti su piliakalnio dislokacijos vieta. Tam puikia tarnauja GoogleEarth programa.

Piliakalnis randasi Kaišiadorių rajone, netoli Anglininku gyvenvietės.

Jei turime GPS imtuvą ar navigatorių , juose galime įvesti piliakalnio koordinates : 54.794794, 24.140751. Koordinates galima surasti   http://www.piliakalniai.lt svetainėje.
GPS imtuvas (ar navigatorius) kai kuriais atvejais jau tampa būtinybe.
Ir nors visa ta modernioji  technika labai gerai, tačiau bet kuriuo atveju, sveika atsispausdinti ir turėti popierinį maršruto variantą. Dėl visa ko.

Maršrutui paruošti aš dažniausiai naudoju Maps.lt puslapį. Ten  žemėlapiai pakankamai smulkūs, kad dažnai juose  galima pamatyti net patį piliakalnį. Žemėlapyje galima  išmatuoti ir kelio ilgį, pvz. pavaizuoto maršruto Anglininkai-Dabinta atstumas yra 2,6 km.

Dabintos-kelias3 Dabinta-kelias

Surinkus tokią informaciją,  galima drąsiai vykti ieškoti bet kokio piliakalnio.
Taigi, teoriškai viskas gražu, bet kaip tai atrodytų praktikoje? Labai įdomu.

Tad, kai Petras (LY2KM) praeitą sekamdienį pasiūlė nulėkt į kelis pakaunės piliakalnius, pamaniau, o kodėl gi ne. Bus malonu ir gryname ore pabūt ir susipažinti su Lietuvos kultūriniu paveldu, ir kas be ko, pabendraut su patyrusiu piliakalnių šturmuotoju (Petras jau yra aplankęs ir aktyvavęs daugiau kaip 130 piliakalnių).

Na, truputi pasiraukiau, kadangi žinojau, kad Petras be radijos - nei žingsnio. Matyt jam gryno oro ir gražių vaizdų nepakanka , jei dar  reikalingas papildomas ekstrymas: vežiotis radiją su visa ekipiruote. Užbėgant įvykiams už akių, pasakysiu, kad pagrindinį ekstrymą (radiją ir  55 Ah akumuliatorių) į piliakalnius Petras  mielai adidavė tampyti  man  :-) .

Taip ir atsitiko, kad ankstų sekmadienio rytą  (7.30) mes  jau dūmėm Kruonio link.  Kelionė sekėsi puikiai. Ir tik, kai iki tikslo buvo likę  koks 100 metrų,  teko stabdyti automobilį prie  Dabintos upelio.

Priekyje brasta . Rizikuoti ar ne? - štai kur klausimas.
PICT7419

Nuotraukoje  bala lyg ir nedidelė
Bet štai vaizdelis kitu rakursu:

PICT7417

Nutarta nerizikuoti, o kraustytis ir į tikslą  keliauti pėstute.

Per aukštą žolę ir rudeninį gruodą braunamės link piliakalnio:
PICT7420

Petras ruošia poziciją:

PICT7422

Prie aparatų  pirmas sėdu aš
KA001

Piliakalnio aplankymo džiaugmu buvo malonu pasidalinti su Lietuvos radijo mėgėjais.
Man pavyko užmegzti ryšius su:
LY2BBF, LY1CM , LY3BM (SSB ir CW) :
LY2AS, LY3NX, LY1DJ, LY2NW, LY3TP, LY9A, LY2SH  (tik SSB);
LY2AO, LY1CT, LY4LA (tik CW).

Pilikalnio aktyvacijai ryšių pakanka, todėl mikrofoną greitai perleidžiu Petrui.

PICT7428 PICT7431

Pasitinkam saulėtekį ant piliakalnio, išpuošto rudeniniu gruodu. Nuostabus jausmas.

PICT7430

Vaizdas į marias. Gražu.

KA005

Dabintos piliakalnis šiandien

PICT7413

Užteks tau svaigti,- į šį pasaulį sugražina mane Petras.- Vykstam toliau! Už pusvalandžio turime jau būti kitame.
PICT7434

.... Apie kitus piliakalnius – sekantį kartą  ...

73, Augis /ly4k/

Atnaujinta Penktadienis, 29 Spalis 2010 05:06