Home LY4K kelionės Į Visginų piliakalnį su radija
Parašė Augis (LY4K)
Penktadienis, 22 Spalis 2010 20:24
2. Visginų piliakalnis

Tai buvo antrasis apžiūtėtas ir aktyvuotas piliakalnis tą dieną.

Pasiruošimo piliakalnio paėmimui  technologija ta pati.

Pasižiūrime piliakalnio dislokacijos vietą.

Pasitikslinam koordinates : 54.781083° (  54°46'51.90"Š) ;  24.149833° (24° 8'59.40"R)

Brėžiam maršrutą: KA116 – KA41

Visginu-kelias

Trumpas  nukrypimas.

Populiariausias klausimas, kurį užduoda dažnas korespondentas, besibaigiant ryšiui:

„ar bus kitas piliakalnis“  ir  „kada“.  Kad labai nemikčiot, norint į pastarąjį klausimą atsakyti, tam reikia turėti jau paruoštą atsakymą.

-Būsim už pusės valandos,- girdžiu  Petras žada nekantriesiems, dar sėdėdamas už aparato Dabintos piliakalnyje.

Na na, ar tikrai taip? Imkim  ir paskaičiuokim maršrutą Dabintai-Visginai. Pozicijos supakavimui skirkim apie 10 min,  3,2 km kelionė automobiliu neskubant truks  apie 5 min plius pozicijos įrengimas ~10 min. Petras nelabai ir melavo. Susumavus, panašiai  ir gaunasi apie 25- 30 min.

Toliau reportažas jau iš įvykio vietos.

Vyniojamės nuo Dabintos, sėkmingai važiuojam į Visginus, net lenkiam laiko planą , bet ir vėl stop. Pavažiavus apie 2,5  km , ir vėl neįveikiama kliūtis.  Prieš mus traktorių išmalta upelio brasta.

Žvilgsnis atgal. Mašina anoj pusėj upelio
PICT7435

Kelelis pilkas kur nors jis nuves , bet dabar jis  veda toli toli  už horizonto ....
Tad , sudie laiko paskaičiavimams , sudie pažadams -  „būsim už pusvalandžio“.

PICT7436

Priartėjam prie objekto,  kuris patikina , kad mes teisingame kelyje.
PICT7437

Į dešinę suksi,  draustinin papulsi. Tiesiai  eisi, piliakalnin pateksi. Mums -tiesiai
PICT7438 KA017

Einam toliau, o čia jau  tenka rinktis , kuris čia kalnelis gali būti mūsų piliaklnis. Atspėti būtina, nes mano jėgos jau senka  ir aš pasiruošęs aktyvuoti kad ir dirvoną.

Petras, kažką pajutęs, skuodžia  kairiau. Bepigu jam šuoliuoti. Jei atkreipėt dėmesį, jis apsiginklavęs lengavąja amunicija (antena), o visa sunkioji artilerija  pas mane.

PICT7444

Lenta  tvarkingai informuoja apie Visginų piliakalnį. Vėliau paaiškės , kad tai buvo vienintelis aplankytas piliakalnis su  rodyklėmis ir skydu.
PICT7446

Piliakalnis su stačiais šlaitais iš Kauno marių  pusės. Literatūroje rašoma , kad šlaitai apie  35­-40 m aukščio. Bet  kai jie apaugę krūmais,  tai nelabai tas aukštis ir matosi.

Fiksuoju atminimui kraštovaizdį, marių panoramą.

PICT7450 PICT7449 PICT7448 PICT7447

Visginų piliakalnis iš toliau ir iš arčiau

KA023 KA024

O tuo tarpu Petras negaišta laiko niekams ir baigia puošti piliakalnį  antenos girlianda.
PICT7451

Petras šeimininkiškai užleidžia man vietą prie transiverio.
Ir aš skubu pasigirti visai Lietuvai, kad mes ant tikslo. QSO žurnalas  pasipildo  ryšiais.
Ka027 SSB
LY9A, LY4LA , LY2R, LY1DJ, LY2CO, LY2TG, LY2NW, LY1CM, LY2BBF, LY4E,  LY2BE,  LY4C, LY1CT,  LY1DK, LY2O, LY2AO, LY4BM, LY2HW, LY3A, LY2BDI, LY3NX, LY3BM,

CW
LY3BM, LY1CM, LY2BBF, LY3NX, LY2R, LY2AO, LY1CT, LY4LA, LY2CO

Toliau operuoja „Kauno Miestas“.
PICT7453 PICT7456

Video filmukas "Ant Visginų piliakalnio"

(Jei jūsų naršyklė nesuveikia, štai tiesioginis filmuko adresas http://www.youtube.com/watch?v=xmwsUUFSj-E )

-Paskutinį kartą: QRZ LY2KM/P nuo KA41?,-šaukia Petras,- Niekam nereikia, tai jungiam tumblerius! Kitas piliakalnis už valandos-pusantros.

Likusiems namie prie aparatų tai reiškia , kad skelbiama pertrauka.

(Pailsėkim ir mes .... Kita istorija bus apie Varkališkių piliakalnius  ...)

73, Augis /ly4k/

Atnaujinta Pirmadienis, 01 Lapkritis 2010 15:50