Home Technika Siųstuvai, imtuvai DVK nustatymas Kenwood TS-590S transiveryje
DVK nustatymas Kenwood TS-590S transiveryje
Parašė LY2KZ
Trečiadienis, 30 Spalis 2013 05:50

TS-590 yra modernus transiveris. Jo USB įvadas turi du kanalus, kurie vienu metu gali tarnauti PTT/CAT valdymui ir audio signalo perdavimui į ir iš transiverio. Labai ilgą laiką nepavyko deramai sutvarkyti DVK funkcijos. Be abejo, yra net keletas būdų DVK (audio signalą) paduoti iš kompiuterio įprastiniu būdu, tačiau nesinorėjo prarasti visą USB jungties grožį ir privalumus. Visų pirma – naudojant USB kabelį audio signalui perduoti, iš principo dingsta tikimybė įvairiausių fonų, trikdžių ir panašių dalykėlių, kurie praktikoje yra dažni ir įprastai daugiau ar mažiau efektyviai sprendžiami feritinių žiedų movimu ant kabelių. Kitas privalumas – galimybė atsisakyti keleto papildomų kabelių transiverio gale, kur jų ir taip būna daugiau nei pakankamai. Naudojami jie mėgsta lūžinėti ar šiaip nekontaktuoti. Nesinorėjo ir naudoti VOX. Nors jis konfigūruojasi nesunkiai, bet pusės žodžio “nukandimas” pradžioje ir didelė pauzė pabaigoje frazės  pasirodė esantys netinkami darbui varžybose. Nesinorėjo taip pat naudoti įvairių microHAM įrenginių. Jie nepigūs, sukuria papildomą laidų raizgalynę ir, svarbiausia, pasirodė nebūtini.

Pirmoji idėja kaip padaryti TS590 DVK per USB kabelį atėjo pasižiūrėjus į paveikslėlį pateiktą skaitmeninių darbo rūšių nustatymo rekomendacijose gerai žinomame G3NRW puslapyje [1]. Nedirbu skaitmeninėmis modomis, todėl ilgą laiką šis labai iškalbus paveikslėlis mano liko nepastebėtas.

Thumbnail image

Pirmiausia reiktų žiūrėti į rausvą stačiakampį. Kaip vykdoma jame parodyta komutacija? Iš esmės tai viskas ko mums reikia!

Sekanti gera mintis atėjo perskaičius vieną iš „Hint Of The Week“ patarimų (Nr.21) [2]. Pažiūrėkite. Jame pateiktas labai panašus pavyzdys kaip ir mums reikalingas, tik skirtumas tas, kad su USB komutuojama ne mikrofonas priekinėje jungtyje, bet prijungtas ACC lizde. Sprendimas – per CAT komandų naudojimą.  Kenwood CAT komandų sąrašą ir jų naudojimo trumpas instrukcijas galima rasti http://www.kenwood.com/i/products/info/amateur/pdf/ts_590_pc_command_e.pdf

Teliko surasti CAT komandų EX06300001, EX06300000  analogus komutuojančius ne ACC-USB, bet MIC-USB ir jais pakeisti N1MM funkciniuose klavišuose esančias CAT komandas. Šias komandas nesunkiai pavyko surasti:

Gavosi štai kas:

Žiūrint paeiliui, šią eilutę reiktų interpretuoti taip:

F1 CQ
Priskiria F1 funkciniam klavišui makrosą. Programoje, F1 mygtukas bus parodytas kaip “CQ”

CAT1ASC
N1MM programoje reiškia “siųsti CAT komandą į Radiją Nr.1 naudojant tekstą ASCII simboliais.

TX1
yra Kenwood’o CAT komanda, kaip parodyta lentelėje aukščiau, reiškianti “Perjungti audio signalo priėmimą iš mikrofono įvado transiverio priekyje į USB arba ACC įvadus (priklausomai nuo Meniu p.63 nustatymo)

3B
TS-590 reikalauja, kad komandos baigtųsi kabliataškiu. ';'. Kabliataškis nėra ASCII simbolis, todėl reikia jį pakeisti jo šešioliktainiu ekvivalentu - 3B

CATDELAY 1
nurodo N1MM programai padaryti 10ms pauzę, įėjimo perjungimo įvykdymui.

wav\{OPERATOR}\CQ.wav
nurodo programai eiti į nurodytą direktoriją ir atgaminti nurodytą wav failą. Čia {OPERATOR} kintamasis ir jis įgyja programoje įsiregistravusio (per CTRL-O arba ‘OPON’) operatoriaus šaukinio reikšmę.

{END}
Nurodo N1MM programai, kad daugiau nėra wav failų atgaminimui, bet laukti sekančių CAT komandų.

{CAT1ASC TX0}
Siunčia CAT komandą į TS-590, audio įėjimo gąžinimui iš USB porto į MIC. Po jos seka kabliataškio ekvivalentas.

Beveik neabejoju, kad visas šias komandas galima analogiškai pritaikyti ir kitose programose. N1MM programoje dar yra svarbu atitinkamo COM prievado nustatymuose įjungti “PTT via Radio command SSB mode” Prievado greičius naudojau 57600, 8N2. Be abejo, Meniu punktas 63 - įvado pasirinkimas audio signalui ACC ar USB turi būti parinkta USB.

Viskas! DVK dirba be menkiausio uždelsimo. Galima atitinkamai papildyti visų likusių funkcinių klavišų makrosus. DVK signalo lygį derinkite kompiuterio slankikliu. Su labai nedidelėmis korekcijomis visi šie nustatymai dirbs ir atgaline kryptimi - radijo eterio įrašams į kompiuterį.

Vis dėlto, reikia pripažinti, Kenwood nelabai įvertino varžyboms įprastus DVK darbo ypatumus ir nepadarė nustatymų paprastų taip, kaip galėjo padaryti.

[1] - http://homepage.ntlworld.com/wadei/HOWTO_TS-590S_digital_and_dv_v1.8.pdf

[2] - http://homepage.ntlworld.com/wadei/TS-590S_hint_of_the_week_archive.pdf